Jaki kamień na zaręczyny?

Moment zaręczyn jest naprawdę magiczny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, wybór pierścionka zaręczynowego i zorganizowanie całej imprezy to naprawdę dużo pracy i niezwykle trudne decyzje. Sam pierścionek zaręczynowy ma pewne problemy. Od rozmiaru, metalu i grawerowania po kamień szlachetny, który wbrew powszechnemu przekonaniu nie musi być diamentem. Wśród wielu znanych i mniej znanych kamieni szlachetnych bardzo trudno jest dokonać właściwego wyboru. Wiele z nich ma własną symbolikę, a nawet niepowtarzalny kolor – jedne lepiej współgrają z białym złotem, inne z żółtym. A co najważniejsze, możemy znaleźć zarówno klasyczne, jak i nietuzinkowe i niepowtarzalne – co więc wybrać?

Symbolika kamieni szlachetnych

Wiele klejnotów przynosi szczęście i pomaga oprzeć się złym zaklęciom. Najpopularniejszy diament jest znakiem niezniszczalnego uczucia i obfitości miłości. Rubin natomiast oddaje płomień i wyjątkowość uczuć, a szmaragd łączy właścicieli z naturą, daje młodość i bezgraniczną radość. Dla miłośników mistycznych klimatów warto wybrać ametyst lub topaz – pełne fantastycznej energii połączonej z magią i pięknem. Wybierając pierścionek zaręczynowy, warto wybrać kamień w kolorze innym niż biały. Wybierz swój ukochany kolor i zapieczętuj go symboliką, aby wzbudzić podziw w sercu wybranej osoby.

Pierścionek zaręczynowy – cena

Wielu mężczyzn zastanawia się, ile budżetu wydać na pierścionek zaręczynowy. Biżuteria zaręczynowa czy obrączki muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby towarzyszyły kochankom przez lata – warto więc poczekać trochę dłużej i zgromadzić naprawdę dobry budżet. Ceny pierścionków zaręczynowych w salonach jubilerskich zaczynają się od około 500 zł, a nawet sięgają kilku tysięcy. Wszystko zależy od szlachetnego metalu, jego próby, wagi, a także szlachetnych kamieni, które zdobią pierścionek.