Pierścionek zaręczynowy z kolorowymi kamieniami

Wybór pierścionka zaręczynowego powinien opierać się głównie na preferencjach przyszłej narzeczonej. Niektóre z nich są minimalistami, uwielbiają klasyczne modele z niewielkiego rozmiaru diamentem, który znajduje się w centralnej części pierścionka. Inne kobiet, wolą bardziej ekstrawagancką biżuterię. Mnogości barw, nietuzinkowe rozwiązania i ciekawe zdobienia to pożądane przez nich cechy. Właśnie takim osobom dedykowane są pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami. Doskonale prezentują się one w białym złocie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Barwne klejnoty są świetnie podkreślone przez ten błyszczący, subtelny kruszec. Modele z kolorowymi kamieniami dają gwarancję, że zrobią niezapomniane wrażenie w trakcie zaręczyn. Rubin, szmaragd, szafir, czy tanzanit oczarowują swoimi niezwykłymi barwami, dodając waszemu momentowi odrobinę magii. 

Czym się kierować w wyborze kamienia?

Wybór odpowiedniego klejnotu nie jest prostą sprawą. Aby zdecydować się na ten idealny należy, jak zresztą zawsze, wziąć pod uwagę gust wybranki. Ponadto, warto zapoznać się z symboliką poszczególnych kamieni. Wiele z nich posiada głębokie znaczenie oraz niezwykłe właściwości. Przykładowo malachit zadba o nasze zdrowie psychiczne, pomoże w odzyskaniu równowagi duchowe, a także będzie niezwykle cenny w trakcie ciąży. Zadba, aby w trakcie rozwoju dziecka nie pojawiły się komplikacje i skutecznie ułatwi jego przyjście na świat. Niezwykle ważna okazuje się również trwałość danego kamienia, przecież musi on przez lata koronować symbol miłości. Najbardziej wytrzymały jest diament, który występuje w kilku różnych barwach. Należy rozważyć tę opcję, jeśli zależy nam na długotrwałym pięknie.

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Według polskiej tradycji, ukształtowanej przez różne wydarzenia historyczne, pierścionek zaręczynowy powinien znajdować się na serdecznym palcu prawej dłoni kobiety. Po sakramencie ślubu, na tym miejscu należy umieścić obrączkę. Wizytówka narzeczonej może stworzyć duet z symbolem małżeństwa lub przenieść się na przeciwną dłoń, w celu ustąpienia mu miejsca. Tutaj decyduje wygoda.