Pierścionek zaręczynowy z szafirem zamiast diamentu

Wybór pierścionka zaręczynowego to niełatwa sprawa, z którą w swoim życiu będzie miał do czynienia niemalże każdy mężczyzna. Szczególnie problematyczne okazuje się dobranie odpowiedniego kamienia szlachetnego. Najpopularniejszą opcją jest oczywiście diament. Odznacza się on doskonałą wytrzymałością oraz fantastycznymi zdolnościami do odbijania światła, jednak dla wielu jest zbyt oczywisty. W takim przypadku doskonałą alternatywą będzie szafir. Znajduje się on w ścisłej czołówce najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie. Ponadto, wyróżnia się zachwycającą barwą. Mieni się niebieskimi odcieniami oraz głębokim błękitem. Posiada fascynujące właściwości oraz bogatą symbolikę, z którą warto się zapoznać. 

Symbolika i właściwości szafiru

Szafirowi przypisuje się niezwykle piękne znaczenie. Symbolizuje on miłość, wierność, spokój, prawdę, czystość oraz dobro, a ze względu na wartość także luksus i dostojność. Umieszczony w pierścionku traktowany jest jako wyraz miłości oraz przywiązania. Nic zatem dziwnego, iż tak często błyszczy w wizytówkach narzeczonych. Jeśli chodzi o właściwości, dawniej wierzono, że zapewnia on nieśmiertelność oraz wieczną młodość. Miał chronić także duchownych przed pokusami szatana i złą energią. Uznawany jest także za amulet, który chroni przed zbędnymi sprzeczkami oraz kłopotami. Podarowanie go ukochanej ma zapewnić związkowi powodzenie. Szafir posiada także niezwykłe działanie lecznicze. Poprawia pracę serce, zwiększa apetyt, leczy bezsenność oraz problemy skórne. Ponadto, wzmacnia działanie leków. 

Najpopularniejszy pierścionek z szafirem

O niezwykłości szafiru przekonała się także księżna Diana, która była ogromną miłośniczką owego klejnotu. Historia jej pierścionka zaręczynowego jest ogromnie ciekawa. Otóż do tej pory za projekt symbolu miłości odpowiadał mężczyzna. Miał on gotowy schemat, według którego powienien stworzyć niepowtarzalną ozdobę. Diana zerwała z utartym schematem i wybrała swój pierścionek zaręczynowy z katalogu pewnego jubilera. Był to prawdziwy skandal, ponieważ każdy zamożny człowiek mógł nabyć biżuterię identyczną do tej, która symbolizowała zaręczyny członka rodziny królewskiej. Zyskał on miano szafiru ludu. Po śmierci kobiety odziedziczył go książę William, który podarował go swojej ukochanej Kate.