Przesądy ślubne 

Przesądy dzielą społeczeństwo na dwie grupy. Jedna część wierzy w nie i przestrzega wyznaczonych zasad, a druga całkowicie ignoruje narzucone ograniczenia. Wiele zabobonów dotyczy dnia ślubu. Mówi się, że świadkowie nie powinni być parą, miłosna relacja pomiędzy nimi może zrujnować świeżo zawarte małżeństwo. Miesiąc, w którym para młoda stanie przed ołtarzem powinien mieć w nazwie literkę “r”. Ma ona zapewnić trwałość związkowi. Obsypywanie ryżem i monetami w trakcie wyjścia nowożeńców z kościoła to tradycja, która na stałe wpisała się jako element polskiego ślubu. Nie każdy jednak wie, że ma ona dość duże znaczenie. Ryż ma zapewnić zdrowe potomstwo, z kolei pieniądze wpłyną na dobrobyt w trakcie życia. Dużą rolę odgrywa także wejście na salę, w trakcie którego pan młody powinien przenieść wybrankę przez próg. Dzieje się tak, ponieważ według starożytnych Rzymian, znajdują się tam złe duchy. Potknięcie się małżonki ściągnie na nią pecha. 

Przesądy, a przygotowania ślubne

Różnego rodzaju zabobony utrudniają nowożeńcom nie tylko dzień ceremonii, ale także czas przygotowań. Już wybór pierścionka zaręczynowego jest owiany różnymi wierzeniami, podobno perły w nim zawarte zwiastują łzy. Przyjęło się, że w trakcie wyboru świątyni należy postawić na rodzinna parafię Panny Młodej. Ta decyzja ma pomóc kobiecie w wejściu w nowe role – żony, a później matki. Zakup obuwia na tę szczególną okazję okazuje się być szczególnie ważny. Odkryte buty negatywnie wpływają na dalsze losy małżeństwa, ponieważ ucieka przez nie szczęście. Aby zatrzymać je przy sobie, warto zlecić dokonanie transakcji Panu Młodemu. Takie postępowanie ma przyciągać pozytywną energię. W trakcie zamawiania bukietu zrezygnuj z róż, które skutecznie utrudniają wspólne życie. 

Czy w przesądy warto wierzyć?

Zorganizowanie ślubu to twardy orzech do zgryzienia bez przesądów. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na przestrzegania wytyczonych przez nie zasad, to zadanie okaże się niemalże niemożliwe. Zabobony dotyczą praktycznie każdej dziedziny życia, nie warto zatem się nimi przejmować.