Ślub plenerowy

Zawarcie związku małżeńskiego odbywa się w czasie niezwykle podniosłej i wzruszającej ceremonii. Zaproszeni goście mają okazję obserwować, jak dwie odrębne dusze stają się jedną. Magiczna atmosfera otacza całe wydarzenie, jednak jest jeszcze bardziej zauważalna podczas ślubu plenerowego. Wszechobecne łono natury zachwyca swoim pięknem. Świeże powietrze, malowniczy krajobraz, promienie słońca i wy zmierzający w stronę ołtarza, aby wyznać sobie miłość. Brzmi jak bajka, która może się ziścić. Chociaż przyjęcie sakramentu poza Kościołem może być problematyczne, wcale nie jest niemożliwe. Warto postarać się o zezwolenie na ceremonię w plenerze, ponieważ zyska ona wyjątkowy charakter. Osoby, które decydują się na wzięcie ślubu cywilnego nie powinny mieć z formalnościami żadnego problemu. Po ustaleniu szczegółów pozostaje jedynie “zamówienie” fantastycznej pogody i oczekiwanie na ten wspaniały dzień. 

Ile kosztuje cywilny ślub plenerowy?

Ślub cywilny udzielony w urzędzie jest bezpłatny. Uiścić należy jedynie opłatę za sporządzenie aktu małżeństwa, która nie przekracza 100 zł. Marzenie o ceremonii plenerowej generuje nieco większe koszta. Za złożenie przysięgi na łonie natury zapłacimy ponad 10 razy więcej. Państwo Młodzi, którzy chcą stanąć na ślubnym pośród śpiewu ptaków i otaczającej zieleni, powinni liczyć się z kosztem ok. 1000 zł. Jest to opłata za samą zmianę miejsca na własne życzenie. Do tej kwoty należy doliczyć potrzebne meble, akompaniament muzyczny oraz dekoracje ślubne. Chociaż ta cena wydaje się wygórowana, należy pamiętać, że ślub bierze się tylko raz. Może nie warto na nim oszczędzać?

Jakie miejsce wybrać na ślub plenerowy?

Idealne miejsce to podstawa udanego ślubu plenerowego. Może być to jakaś malownicza lokalizacja albo jeszcze lepiej, miejsce bliskie waszemu sercu. Złóżcie przysięgę w tym samym miejscu, w którym jeszcze niedawno cementowaliście swoją miłość pierścionkiem zaręczynowym. Możecie zaplanować ceremonię także nieopodal sali weselnej. Istnieją różne propozycje. Podejmując ostateczną decyzję pamiętajcie, że tego dnia to wy jesteście najważniejsi, zatem to tylko i wyłącznie wasze oczekiwania muszą zostać spełnione.